KONST / Litografier / Färglitografi 15904075
*
nr 1590 4075
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Årtull. Signerad, numrerad 35/285. Färglitografi, bildmått: 55x42 cm, yttermått inklusive ram: 69x55 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2024
kl 18:07:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 17:33:36
1
100 kr
15/1 17:59:40
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jörgen Fogelquist
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Läs mer om Jörgen Fogelquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jörgen fogelquist litografi litografier litografiskt blad sverige årtull
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19
-
9033 Färglitografi
Giacomo De Pass. Signerad, numrerad 114/285. Färgl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49
-
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:30
-
9078 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:41
*
Jörgen Fogelquist
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Läs mer om Jörgen Fogelquist
nr 1590 4075
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Årtull. Signerad, numrerad 35/285. Färglitografi, bildmått: 55x42 cm, yttermått inklusive ram: 69x55 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/1 17:33:36 | 1 | 100 kr |
| 15/1 17:59:40 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jörgen Fogelquist
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.Läs mer om Jörgen Fogelquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jörgen fogelquist litografi litografier litografiskt blad sverige årtull
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59 -
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19
-
9033 Färglitografi
Giacomo De Pass. Signerad, numrerad 114/285. Färgl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49 -
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:30 -
9078 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:41



